Seznam vystavených druhů hub na výstavce ve dnech 22.-23.9.2017 v Arboretu Sofronka
bedla červenající – Lepiota rachodes
bedla vysoká – Macrolepiota procera
bělochoroš modravý – Postia caesia
čechratice černohuňatá – Tapinella atrotomentosa
čechratice sklepní – Tapinella panuoides
čechratka podvinutá – Paxillus involutus
čirůvka mýdlová – Tricholoma saponaceum
čirůvka sírožlutá – Tricholoma sulphureum
čirůvka špinavá – Lepista sordida
čirůvka žlutohnědá – Tricholoma flavobrunneum
helmovka narůžovělá – Mycena rosea
helmovka zefírová – Mycena zephirus
hlíva dubová – Pleurotus dryinus
hnojník obecný – Coprinus comatus
hnojník třpytivý – Coprinellus micaceus
hnědák Schweinitzův – Phaeolus schweinitzii
holubinka bílá – Russula delica
holubinka brunátná – Russula badia
holubinka černající – Russula nigricans
holubinka hlínožlutá – Russula ochroleuca
holubinka jahodová – Russula paludosa
holubinka jízlivá – Russula sardonia
holubinka kolčaví – Russula mustelina
holubinka křehká – Russula fragilis
holubinka kyjonohá – Russula elaeodes
holubinka mandlová – Russula laurocerasi
holubinka namodralá – Russula cyanoxantha
holubinka odbarvená – Russula decolorans
holubinka podmračná – Russula parazurea
holubinka rašeliníková – Russula sphagnicola
holubinka sličná – Russula rosea
holubinka trávozelená – Russula aeruginea
holubinka vínová – Russula vinosa
holubinka vrhavka – Russula emetica
houžovec hlemýžďovitý – Lentinellus cochleatus
hřib dutonohý – Boletinus cavipes
hřib hnědý – Imleria badia
hřib peprný – Chalciporus piperatus
hřib plavý – Hemileccinum impolitum
hřib plstnatý – Xerocomus subtomentosus
hřib kříšt – Caloboletus calopus
hřib sametový – Xerocomellus pruinatus
hřib siný – Boletus cyanescens
hřib žlučník – Tylopilus felleus
hřib žlutomasý – Xerocomus chrysentereon
choroš smolonohý – Polyporus badius
chřapáč kadeřavý – Helvella crispa
klouzek bílý – Suillus placidus
klouzek kravský – Suillus bovinus
klouzek sličný – Suillus grevillei
klouzek strakoš – Suillus variegatus
klouzek žíhaný – Suillus collinitus
kotrč kadeřavý – Sparassis crispa
kozák bílý – Leccinum holopus
kozák březový – Leccinum scabrum
kozák šedozelený – Leccinum variicolor
krásnorůžek lepkavý – Calocera viscosa
kuřátka Invalova – Ramaria invalii
kuřátka zakouřená – Ramaria fumigata
kuřátka nazelenalá – Ramaria apiculata
křehutka vodomilná – Psathyrella piluliformis
lakovka ametystová – Laccaria amethystina
lakovka obecná – Laccaria laccata
líha klubčitá – Lyophyllum fumosum
liška ametystová – Cantharellus amethysteus
liška nálevkovitá – Cantharellus tubaeformis
liška obecná – Cantharellus cibarius
lištička pomerančová – Cantharellus aurantiacus
mísenka oranžová – Aleuria aurantia
mechovka obecná – Clitopilus prunulus
muchomůrka citronová – Amanita citrina
muchomůrka červená – Amanita muscaria
muchomůrka porfyrová – Amanita porphyria
muchomůrka růžovka – Amanita rubescens
muchomůrka šedivka – Amanita excelsa
ouško kornoutovité – Otidea onotica
patyčka rosolovitá – Leotia lubrica
pavučinec bělofialový – Cortinarius alboviolaceus
pavučinec hnědý – Cortinarius brunneus
pavučinec kozlí – Cortinarius traganus
pavučinec náramkovitý – Cortinarius armillatus
pavučinec polokrvavý – Cortinarius semisanguineus
pečárka hajní – Agaricus sylvicola
pečárka koroptví – Agaricus phaeolepidotus
pečárka polní – Agaricus campestris
pečárka zápašná – Agaricus xanthodermus
penízovka nahloučená – Gymnopus acervatus
penízovka máslová pravá – Rhodocollybia butyracea
penízovka skvrnitá – Rhodocollybia maculata
pestřec prášivkovitý – Scleroderma bovista
plaménka nevonná – Gymnopilus penetrans
pošvatka hnědožlutá – Amanita umbrinolutea
pošvatka ryšavá – Amanita fulva
pýchavka obecná – Lycoperdon perlatum
pýchavka palicovitá – Calvatia excipuliformis
rosolovka mozkovitá – Tremella mesenterica
ryzec černohlávek – Lactarius lygniotus
klouzek obecný - Suillus luteus
ryzec oranžově hnědý – Lactarius fulvissimus
ryzec borový (pravý) – Lactarius deliciosus
ryzec ryšavý – Lactarius rufus
ryzec smrkový – Lactarius detterimus
ryzec světlý – Lactarius azonites
slizák lepkavý – Chroogomphus rutilus
slizák mazlavý – Gomphidius glutinosus
slizák růžový – Gomphidius roseus
křemenáč osikový – Leccinum rufum
sluka svraskalá – Cortinarius caperatus
křemenáč březový - Leccinum versipelle
pavučinec kožobarvý – Cortinarius allutus
pavučinec rumělkový – Cortinarius bolaris
ryzec dubový – Lactarius quietus
ryzec kravský – Lactarius torminosus
ryzec liškový – Lactarius mittisimus
ryzec plstnatý – Lactarius vellereus
ryzec pýřitý – Lactarius pubescens
ryzec šeredný – Lactarius turpis
sírovec žlutooranžový – Laetipous sulphureus
strmělka anýzka – Clitocybe odora
stroček trubkovitý – Craterellus cornucopioides
šafránka červenožlutá – Tricholomopsis rutilans
šafránka ozdobná – Tricholomopsis decora
štítovka jelení – Pluteus cervinus
šťavnatka olivově bílá – Hygrophorus olivaceoalbus
šupinovka borová – Pholiota spumosa
šupinovka opeňka – Kuehneromyces mutabilis
troudnatec kopytovitý – Fomes fomentarius
třepenitka cihlová – Hypholoma lateritium
třepenitka svazčitá – Hypholoma fasciculare
vláknice bílá – Inocybe geophylla
vláknice rozpraskaná – Inocybe rimosa
závojenka bradavkatá – Entoloma papillatum
zrnivka osinková –Cystoderma amianthinum
Výstavy se zúčastnily 3 MŠ (Doubravka, Lochotín a Větvička a 2 ZŠ ( Elementária a 18. ZŠ, 1. Tř.)
Dospělých pak celkem 52 v pátek a 60 v sobotu, dětí v pátek 28 a v sobotu 60.
Na výstavce bylo předvedeno kolem 130 druhů, choroše jsme tentokrát vyřadily, protože nebyl již volný prostor na stolech. Na poslední chvíli nám tentokrát počasí přálo, vyrostla celá plejáda zajímavých druhů. Myslíme si, že všichni účastníci odcházeli naprosto spokojeni a obohaceni o nové poznatky ze života hub.
Zdeněk Hájek, předseda MK Plzen