Seznam vystavených druhů hub v Plzni na Klatovské tř. ve dnech 10.a 11.10.2022
anýzovník vonný – Osmoporus odoratus
bedla hřebenitá – Lepiota cristata
bedla šedohnědá – Chlorophyllum olivieri
bedla vlnatá – Lepiota clypeolaria
bedla vysoká – Macrolepiota procera
bedla zardělá – Leucoagaricus leucothites
bedla zahradní - Chlorophyllum brunneum
bělochoroš hořký – Oligoporus stipticus
bělochoroš modravý – Oligoporus caesius
bělochoroš olšový – Postia alni
bělochoroš polokloboukatý – Sceletocutis nivea
bělochoroš pýchavkovitý – Oligoporus ptychogaster
bělochoroš slzící – Oligoporus guttulatus
bělozub nafialovělý – Bankera violascens
březovník obecný – Piptoporus betulinus
čechratice černohuňatá – Tapinella atrotomentosa
čechratka podvinutá – Paxillus involutus
čechratice sklepní – Tapinella panuoides
černorosolol borový – Exidia saccharina
čirůvka bělohnědá – Tricholoma albobrunneum
čirůvka dvoubarvá – Lepista saeva
čirůvka fialová – Lepista nuda
čirůvka havelka – Tricholoma portentosum
čirůvka holubičí – Tricholoma columbetta
čirůvka kravská – Tricholoma vaccinum
čirůvka nevonná – Tricholoma inamoenum
čirůvka osiková – Tricholoma frondosae
čirůvka pochybná – Tricholoma stans
čirůvka sírožlutá – Tricholoma sulphureum
čirůvka střechovitá – Tricholoma imbricatum
čirůvka zápašná – Tricholoma lascivum
čirůvka zemní – Tricholoma terreum
čirůvka žlutohnědá – Tricholoma flavobrunneum
cystidovka rybovonná – Macrocystidia cucumis
dřevnatka dlouhonohá -Xylaria longipes
dřevokaz borový – Meruliopsis taxicola
dřevokaz papírovitý – Meruliopsis corium
dřevokaz rosolovitý – Phlebia tremellosa
dřevomor červený – Hypoxylon fragiforme
dřevomor hnědý – Hypoxylon fuscum
dřevomor mnohotvarý - Hypoxylon multiforme
dřevnatka dlouhonohá – Xylaria longipes
helmovka narůžovělá – Mycena rosea
helmovka obecná – Mycena vulgaris
helmovka ředkvičková – Mycena pura
helmovka leponohá _ Mycena inclinata
helmovka tuhonohá – Mycena galericulata
helmovka šedá – Mycena cinerella
helmovka zefýrová – Mycena zephirus
hlinák červenající – Hapalopilus nidulans
hlíva dubová – Pleurotus dryinus
hlíva hnízdovitá – Phyllotopsis nidulans
hlíva plicní – Pleurotus pulmonarius
hlíva ústřičná – Plurotus ostreatus
hlízenka ovocná – Monilinnia fructigena
hnědák Schweinitzův – Phaeolus schweinitzii
hnízdovka nacpaná – Nidularia deformis
hnojník hrotitý – Coprinopsis acuminata
hnojník obecný – Coprinus comatus
holubinka akvamarínová – Russula chloroides
holubinka brunátná – Russula badia
holubinka celokrajná – Russula integra
holubinka černající – Russula nigricans
holubinka černonachová – Russula atropurpurea
holubinka hlínožlutá – Russula ochroleuca
holubinka hřebínkatá – Russula pectinatoides
holubinka jízlivá – Russula sardonia
holubinka křehká – Russula fragilis
holubinka mandlová – Russula vesca
holubinka marcipánová – Russula fragrantissima
holubinka měnlivá – Russula risigalina
holubinka nádherná – Russula nobilis
holubinka nahořklá (hořká) – Russula amara
holubinka namodralá – Russula cyanoxantha
holubinka namodralá zelená – Russula cyanoxantha var. peltereaui
holubinka odbarvená – Russula decolorans
holubinka osmahlá – Russula adusta
holubinka páchnoucí – Russula subfoetens
holubinka podmračná – Russula parazurea
holubinka Quéletova – Russula quéletii
holubinka raná - Russula nauseosa
holubinka sličná – Russula lepida
holubinka vínová – Russula vinosa
holubinka trávozelená – Russula aeruginea
holubinka Velenovského – Russula velenovskyi
houbáš – Spinellus
hřib dutonohý – Boletinus cavipes
hřib dutonohý zlatožlutý – Boletinus cavipes f. aureus
hřib hnědý – Imleria badia
hřib kovář – Neoboletus erythropus
hřib kovář žlutý – Neoboletus erythropus var. junquilleus
hřib kříšť – Boletus calopus
hřib peprný – Chalciporus piperatus
hřib plstnatý – Xerocomus subtomentosus
hřib sametový – Xerocomellus pruinatus
hřib smrkový – Boletus edulis
hřib žlučník – Tylopilus felleus
hřib žlutomasý – Xerocomellus chrysenteron
chřapáč kadeřavý – Helvella crispa
chřapáč jamkatý – Helvella lacunosa
klihatka černá – Bulgaria inquinans
klanolístka obecná – Schizophyllum commune
klouzek kravský – Suillus bovinus
klouzek obecný – Suillus luteus
klouzek sličný – Suillus grevillei
klouzek slizký – Suillus viscidus
klouzek strakoš – Suillus variegatus
korálovec bukový – Hericium clathroides
kornatec okrouhlý – Hyphoderma radula
kornatka popelavá – Peniophora cinerea
kotrč kadeřavý – Sparassis crispa
krásnorůžek lepkavý - Calocera viscosa
krásnoporka mlynářka – Albatrellus ovinus
křehutka vodomilná – Psathyrella piluliformis
křemenáč březový – Leccinum versipelle
křemenáč osikový – Leccinum rufum
kuřátka Invalova – Ramaria eumorpha
kuřátka nazelenalá – Ramaria apiculata
kuřátka přímá – Ramaria stricta
kuřátka žlutavá – Ramaria lutea
kuřátečko hřebenité – Clavulina cristata
kuřátečko popelavé – Clavulina cinerea
kuřátečko svraskalé – Clavulina rugosa
květnatec Archerův – Clathus archeri
kyj rourkovitý – Macrotyphula fistulosa
lakovka ametystová – Laccaria amethystea
lesklokorka ploská – Ganoderma applanatum
líha klubčitá – Lyophyllum fumosum
límcovka měděnková – Stropharia aeruginosa
liška obecná – Cantharellus cibarius
liška nálevkovitá – Cantharellus tubaeformis
lištička pomerančová – Hygrophoropsis aurantiaca
lošák jelení – Sarcodon imbricatum
lošák šupinatý – Sarcodon squamosus
lošák zprohýbaný – Hydnum repandum
mechovka obecná – Clitopilus prunulus
mechovka šedá – Clitopilus cystidiatus
měkkouš kadeřavý – Plicaturopsis crispa
mísenka oranžová – Aleuria aurantia
muchomůrka hnědožlutá – Amanita umbrinolutea
muchomůrka citronová – Amanita citrina
muchomůrka citronová bílá – Amanita citrina var. alba
muchomůrka červená – Amanita muscaria
muchomůrka panterová – Amanita pantherina
muchomůrka porfyrová – Amanita porphyria
muchomůrka pošvatá – Amanita vaginata
muchomůrka růžovka – Amanita rubescens
muchomůrka růžovka žlutoprstenná – Amanita rubescens var. annulosulphurea
muchomůrka šedivka – Amanita excelsa
muchomůrka zelená – Amanita phalloides
narostlice hřibu hnědého
nedohub – Hypomyces spadiceus
opeňka měnlivá – Kuehneromyces mutabilis
outkovka hrbatá – Trametes gibbosa
outkovka chlupatá – Trametes hirsuta
outkovka měkká – Datronia mollis
outkovka pásovaná – Trametes ochracea
outkovka pestrá - Trametes versicolor
outkovka pýřitá – Trametes pubescens
outkovka rumělková - Pycnoporus cinnabarinus
outkovka Trogova – Trametes trogii
ouško hnědé – Otidea umbrina
ouško kornoutovité – Otidea onotica
ouško kožové – Otidea alutacea
ouško zaječí – Otidea leporina
padlí dubové – Microspharea alphitoides
pavučinec bělofialový – Cortinarius alboviolaceus
pavučinec hnědofialový – Cortinarius balteatocumatilis
pavučinec modrofialový – Cortinarius malachius
pavučinec nevlídný – Cortinarius torvus
pavučinec olivový – Cortinarius infractus
pavučinec plavooranžový – Cortinarius collinitus
pavučinec polokrvavý – Cortinarius semisanquineus
pavučinec skořicový – Cortinarius cinnamomeus
pavučinec skořicově žlutý – Cortinarius cinnamomeolutescens
pavučinec slizký – Cortinarius mucosus
pavučinec tupý – Cortinarius obtusus
pečárka Bernardova – Agaricus bernardii
pečárka císařská – Agaricus augustus
pečárka koroptví – Agaricus phaeolepidotus
pečárka lesní – Agaricus silvaticus
pečárka opásaná – Agaricus subperonatus
pečárka ovčí – Agaricus arvensis
pečárka zápašná – Agariocus xanthodermus
penízečka drobnovýtrusá – Baeospora myosura
penízovka kořenující – Xerula radicata
penízovka máslová kuželovitá – Rhodoollybia butyracea f.asema
penízovka splývavá – Gymnopus confluens
penízovka širokolupenná – Megacollybia platyphylla
penízovka vláknitá – Rhodocollybia filamentosa
pestřec bradavčitý – Scleroderma verrucosum
pestřec obecný – Scleroderma citrinum
pestřec prášivkovitý – Scleroderma bovista
pevník kaštanový – Lopharia spadicea
pevník plstnatý - Stereum subtomentosum
plaménka nevonná – Gymnopilus penetrans
plesňák zápašný – Thelephora palmata
plesňák zemní – Thelephora terrestris
polštářnatka drobnovýtrusá - Diatripella pulvinata
popraška tenká – Coniophora arida
pórnovitka drobnopórá – Schizophora flavipora
pošvatka plavá – Amanita fulva
pošvatka šedopochvá – Amanita submembranacea
pýchavka horská – Lycoperdon nigrescens
pýchavka hruškovitá – Lycoperdon pyriforme
pýchavka obecná – Lycoperdon perlatum
pýchavka palicovitá – Calvatia excipuliformis
rez lipnicomilná – Puccinia poarium
rosolovec červený – Tremiscus helvelloides
rosolovka listovitá – Tremella foliacea
rosolozub huspenitý – Pseudohydnum gelatinosum
ryzec borový (pravý) – Lactarius deliciosus
ryzec bukový – Lactarius fluens
ryzec černohlávek – Lactarius lignyotus
ryzec datlí – Lactarius picinus
ryzec dubový – Lactarius quietus
ryzec hnědý – Lactarius helvus
ryzec kravský – Lactarius torminosus
ryzec libovonný – Lactarius mammosus
ryzec osikový – Lactarius controversus
ryzec osmahlý – Lactarius quieticolor
ryzec palčivý – Lactarius pyrogalus
ryzec ploštičný – Lactarius subumbonatus
ryzec pýřitý – Lactarius pubescens
ryzec ryšavý -Lactarius rufus
ryzec scvrklý -Lactarius vietus
ryzec smrkový – Lactarius deterrimus
ryzec šeredný- Lactarius turpis
ryzec zelený – Lactarius blennius
ryzec zlatomléčný – Lactarius chrysorheus
sírovec žlutooranžový – Laetiporus sulphureus
síťkovec dubový – Daedalea quercina
síťkovec načervenalý – Daedaleopsis confragosa
síťkovec trojbarvý – Daedaleopsis tricolor
slizák lepkavý – Gomphidius rutilus
sluka svraskalá – Cortinarius caperatus
slzivka oprahlá – Hebeloma crustuliniforme
slzivka sladkovonná – Hebeloma sacchariolens
strmělka anýzka – Clitocybe odora
strmělka mlženka – Clitocybe nebularis
strmělka plavá – Clitocybe gilva
strmělka přehrnutá – Clitocybe inversa
strmělka vonná – Clitocybe fragrans
stroček kadeřavý – Pseudocraterellus undulatus
stroček trubkovitý – Craterellus cornucopioides
svraštělka javorová – Rhytisma acerinum
šafránka červenožlutá _ Tricholomopsis rutilans
šafránka ozdobná -Tricholomopsis decora
šiškovec černý – Strobilomyces strobilaceus
špička kolovitá – Marasmius rotula
špička obecná – Marasmius oreadus
štítovka jelení – Pluteus cervinus
štítovka vrbová – Pluteus salicinus
šťavnatka Hedrychova – Hygrophorus hedrychii
šťavnatka oranžová – Hygrophorus pudorinus
šupinovka borová – Pholiota spumosa
šupinovka kostrbatá – Pholiota squarrosa
šupinovka nádherná – Pholiota spectabilis
šupinovka ohnivá – Pholiota flammans
trámovka jedlová – Gloeophyllum abietinum
trámovka plotní – Gloeophyllum sepiarium
troudnatec pásovaný – Fomitopsis pinicola
třepenitka cihlová - Hypholoma sublateritium
třepenitka maková – Hypholoma capnoides
třepenitka svazčitá – Hypholoma fasciculare
ucháč čepcovitý – Gyromitra infula
ucho Jidášovo – Auricularia auricula-judae
václavka obecná – Armillaria mellea
václavka smrková – Armillaria ostoyae
vláknice bílá – Inocybe argillacea
vláknice plsťovitá – Inocybe lacera
vláknice vločkatá – Inocybe flocculosa
vláknice zemní – Inocybe geophylla
vlčí mléko červené - Lycogala epidendron
voskovička citronová – Bisporella citrina
voskovka citronová – Hygrocybe chlorophana
voskovka luční – Hygrocybe pratensis
voskovka kuželovitá – Hygrocybe conica
voskovka papouščí – Hygrocybe psittacina
voskovka šarlatová – Hygrocybe coccinea
zrnivka rumělková – Cystoderma cinnabarinum
zrnivka žraločí – Cystoderma carcharias
Celkem 285 druhů